Лікування варикозу починається зі з’ясування першопричини – саме від цього етапу залежить успіх заходу та зниження ризику виникнення рецидиву. За допомогою сучасних методів діагностики судинний хірург (флеболог) Мокрицький Олександр Аполлінарійович точно визначить причину патології та усуне її, використовуючи передові методи лікування.
Метод лікування варикозу в медичному центрі «Доктор вен» підбирається лікарем індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням стадії хвороби, причин виникнення патології та загального анамнезу.
Лазерне лікування варикозу або ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) внутрішньосудинне апаратне втручання – це ефективний та доступний метод лікування варикозної хвороби, при якому пацієнт за дві години, не порушуючи якості життя, в амбулаторних умовах перемагає прояви варикозної хвороби. Ендовенозна лазерна коагуляція відноситься до мініінвазивних методів лікування, так як травматизм і ускладнення мінімальні.
Ендовенозна лазерна коагуляція вен – це процедура, яка широко поширена в країнах Європи при лікуванні захворювань вен на ногах. Вона є повноцінною альтернативою традиційним хірургічним методам, завдяки чому набула популярності у лікарів флебологів і пацієнтів.
Методика полягає в опроміненні внутрішньої стінки судини лазерним променем, який утворює радіальне кільце навколо світловода. Вплив направлено прямо на стінку варикозної вени, що дозволяє негайно коагулювати, тобто «закрити» або «запаяти» варикозно змінену судину. Вводиться лазерний світловод в просвіт варикозної вени через невеликий прокол у верхній половині гомілки спеціальною голкою. Далі під постійним ультразвуковим контролем, світловод проводиться на всю довжину варикозно розширеної вени. Неприємні відчуття зведені до мінімуму, за рахунок створення своєрідної захисної «подушки» з анестезії по всій довжині вени. Після знеболювання починають безпосередньо процес коагуляції. Після закінчення коагуляції накладання швів не потрібно, місця проколів заклеюються спеціальною стрічкою. Згодом на шкірі не буде слідів від видалення варикозних вен.
Лазерне лікування вен дозволяє уникнути таких ускладнень, як післяопераційні набряки нижніх кінцівок, тривалий період розсмоктування гематоми, втрата чутливості шкіри в місці видалення варикозної вени, гіперпігментації шкіри і алергічні реакції на склерозанти, травми тканин і нервових волокон, що оточують судину. ЕВЛК практично є амбулаторним методом лікування, бо безпосередньо після процедури пацієнт може йти додому, його працездатність не порушується, що є істотним «плюсом» у виборі даного методу лікування.
Попередньо пацієнт повинен пройти обстеження. Перелік необхідних досліджень надає лікар-флеболог. Здати аналізи можна в будь-якій лабораторії натще. Після отримання результатів, призначається день і час операції.
В день операції не потрібно додаткової підготовки. Для зручності в клініку рекомендується приходити у вільному одязі і обов’язково в зручному взутті без підборів. Останній прийом їжі зробити не менше ніж за 4 години.
Вся процедура ЕВЛК займає близько однієї години (у складних випадках може бути більше). Проходить під тумісцентною анестезією. Після завершення одягається компресійний трикотаж (панчоха входить у вартість процедури).
Операційну пацієнт залишає на своїх ногах.
За рішенням пацієнта через 30 хвилин після процедури він вже може йти додому.
ЗВЕРНУТИ УВАГУ!!! Після процедури за кермо автомобіля бажано не сідати до наступної доби.
Основна вимога в післяопераційний період – це носіння компресійних панчіх протягом 4 тижнів і щоденні піші прогулянки тривалістю 1-2 години.
ЕВЛК проводиться за допомогою хірургічних діодних лазерних апаратів “LIKA-surgeon” з довжиною хвилі 1470 нм та 1940 нм і радіальних світловодів європейського виробництва. Лазери більш низької частоти використовуються в інших галузях медицини. Контроль за якістю процедури здійснюється за допомогою апарату УЗДС з експертним класом точності.
Cистема закриття вен біоклеєм VenaSeal — розробка американської компанії Medtronic.
Через один невеликий прокол у нижній частині ноги вводять клей, поступово закриваючи патологічну вену — судинний хірург при цьому постійно контролює хід процедури за допомогою УЗД і притискає тканини.
Принципова відмінність даного методу від лазерної або радіочастотної облітерації полягає у відсутності термічного впливу на вену. Отже, у пацієнта виключаються больові відчуття та наслідки перегріву тканин, тому підвищується комфортність самої процедури, а також відсутній ризик пошкодження нервів та оточуючих тканин при закритті великих і малих стовбурових підшкірних вен.
Склеювання (або закриття) вен — це процедура, яка може проводитися навіть в перев’язувальному кабінеті, а не тільки в умовах операційної. Після її закінчення пацієнт має можливість одразу ж самостійно піти. Активні і зайняті пацієнти спокійно відправляються до дому за кермом власного автомобіля.
Сама процедура зводиться до одного невеликого проколу в нижній частині ноги. Через катетер вводять клей, поступово закриваючи патологічну вену — судинний хірург при цьому притискає тканини та постійно контролює хід процедури за допомогою УЗД.
В ході лікування судинний хірург розробляє індивідуальний план впливу, який може включати і інші технології, такі як, наприклад, мініфлебектомія та склеротерапія. Це буває необхідним для досягнення косметичного ефекту.
Система закриття вен VenaSeal — розробка американської компанії Medtronic. Ця технологія врахувала недоліки вже існуючих, сучасних операцій: відсутній термічний вплив, зведені до мінімуму неприємні відчуття і потреба в анестезії, немає необхідності носити компресійну білизну після операції.
Біоклейова облітерація вен VenaSeal (Венасил) або VenaBlock (Веноблок) – найсучасніший і комфортний метод видалення венозних захворювань. У рамках лікування застосовується спеціально розроблений медичний клей, повністю біосуміжний з тканинами людського організму. У ході процедури клей вводиться в пошкоджену венозну судину, після чого вона миттєво закривається (стінки склеюються). Метод дозволяє усунути тривалий час наявні недоліки вен і варикозне розширення на ногах, не застосовуючи оперативне втручання.
У медичному центрі «Доктор вен» судинний хірург вищої категорії Мокрицький О.А. проводить успішне лікування варикозу біоклеєм VenaSeal. На цей час технологія вважається самою ефективною і безпечною у світі.
Одним із найменш травматичних методів лікування венозних патологій нижніх кінцівок вважається склеротерапія — малоінвазивна процедура, яка проводиться за допомогою введення у вену спеціального препарату (склерозанту). Це спричиняє склеювання стінок кровоносної судини, що надалі призводить до її розсмоктування. Склерозування вен поширене при лікуванні початкових проявів варикозної хвороби. Цей метод ефективно усуває зовнішні ознаки захворювання (судинні зірочки, телангіоектазії та ретикулярні вени), особливо на початковій стадії, коли видно результат після склеротерапії практично відразу після закінчення процедури.
Маніпуляція безболісна, не вимагає анестезії або госпіталізації. Після процедури пацієнти відразу відправляються додому.
Найбільший терапевтичний та естетичний ефект склерозування вен забезпечує на початкових стадіях варикозного захворювання. Тому ця процедура переважно застосовується за ретикулярної формі варикозу.
Її призначають за наявності таких симптомів хвороби, як:
Склерозування судин може застосовуватися у вигляді допоміжного методу лікування варикозу після ендовенозних операцій і флебектомії.
Особливих обмежень із застосування цього методу немає, а ось деякі протипоказання існують. До них відносяться:
Необхідність застосування склеротерапії вен визначає лікар-флеболог, який і проводить цю процедуру.
Процедура відрізняється від інших методів лікування такими перевагами:
Незалежно від того, буде проводитись склеротерапія судин ніг чи інших частин тіла, при підготовці пацієнт має дотримуватись правил:
Якщо пацієнт постійно приймає гормональні препарати (наприклад, протизаплідні засоби), то він має повідомити про це лікареві – може знадобитись їхня відміна.
Метод має ряд незаперечних переваг, які роблять цю процедуру досить популярною:
До проведення склеротерапії кожен пацієнт має знати, що цей тип лікування є симптоматичним, тобто позбавить вас лише симптомів варикозного захворювання, а не його причин. Попри це, метод несе значне полегшення хворому, повертаючи фізичний та естетичний комфорт. Причини ж хвороби, ймовірно, криються у генних порушеннях, а тому на сьогодні повністю ще не досліджені. Також ви маєте розуміти, що можливий рецидив хвороби – і вени після склеротерапії можуть з’явитися в інших місцях.
Перед проведенням склеротерапії необхідно:
Напередодні склерозування вен пацієнтам рекомендується:
Пінне склерозування вен – як правило, є доповненням оперативного лікування варикозно розширених вен. Призначається лікарем індивідуально у кожному окремому випадку, залежно від стадії захворювання та інших факторів.
Склеротерапія ретикулярних вен проводиться безболісно. Навіть люди з високою чутливістю до болю не відчувають дискомфорту під час операції.
При вираженій звивистості вен проводиться мініфлебектомія — усунення варикозних вен за допомогою спеціальних мікрохірургічних інструментів. Невеликі проколи швидко заживають і не потребують спеціального догляду. Після завершення пацієнт відразу повертається до повсякденного життя. Часто ця методика доповнює лазерний вплив по ходу операції.
Всі операції проводяться під УЗД-контролем.
Процедура флебектомії (венектомії) – ефективний спосіб хірургічного лікування варикозного розширення вен, який застосовується навіть на найпізніших стадіях хвороби. Флебектомія виконується тоді, коли вена вже не може повноцінно виконувати свою функцію – здійснювати кровотік, і коли для пацієнта існує підвищений ризик тромбів, виразок, кровотеч, спричинених прогресуванням варикозу.
Сучасна флебектомія може проводитися не тільки як самостійна операція. Часто її поєднують з ЕВЛК (лазерною процедурою), ЕВЕЗ (ендовазальне електрозварювання вен) або склеротерапією. Правильне комбінування суттєво підсилює ефект. Призначається мініфлебектомія в певних випадках:
Операція не рекомендується і протипоказана при ішемії, гіпертонії, інфекціях, легеневій недостатності. Флебектомію також не роблять жінкам в період вагітності і вигодовування немовлят.
Відновлення після мініфлебектомії, як правило, досить швидке. Якщо вам була проведена мініфлебектомія, післяопераційний період може зайняти від кількох днів до тижня.
Важливо слідкувати за станом після операції, хоча мініфлебектомія досить добре переноситься, і звертати увагу на будь-які зміни, такі як кровотеча, запалення або інфекція. У разі з’явлення незвичайних симптомів слід негайно звертатися до лікаря.
Обов’язково обговоріть індивідуальні рекомендації щодо відновлення зі своїм хірургом, оскільки вони можуть різнитися залежно від особливостей організму, наявності супутніх захворювань та динаміки відновлення після операції.
Радіочастотна абляція вен (РЧА) є сучасним методом лікування варикозного розширення. Під впливом струмів високої частоти варикозно деформована венозна стінка нагрівається до 120 С, відбувається коагуляція білкових тканин, що призводить до повного закриття просвіту вени. Далі вена перетворюється в рубець, який через півроку повністю розсмоктується.
Таким чином відновлюється фізіологічний рух крові в глибоких венах, ліквідовуються застійні явища в венозній системі кінцівок.
Особливість процедури в тому, що вона є малотравматичною, не передбачає виконання великих розрізів, як за традиційної хірургічної операції. Радіочастотна абляція вен нижніх кінцівок не залишає на шкірі шрамів і рубців, реабілітація проходить в короткі терміни.
Попередньо пацієнта запрошують на консультативний прийом та діагностику. Проводиться дуплексне сканування вен. Дається перелік необхідних лабораторних досліджень.
Перед процедурою виконується маркування вен під контролем УЗД, на шкірі роблять позначки маркером, які спростять процес навігації під час проведення процедури РЧО.
Виконується операція під місцевою (тумісцентною) анестезією.
Основні кроки РЧА вен:
Займає радіочастотну абляцію вен від 30 до 60 хвилин. Якщо є сильне ураження вен, можливо, доведеться розділити процедуру на дві частини з інтервалом в 30 днів. Такий підхід вважається більш щадним і дозволяє кровотоку якісно перерозподілитись.
Проводити РЧА вен рекомендується за наявності таких показань:
Найважливішою перевагою РЧА, перед аналогічними малоінвазивними методами, є наявність автоматичного контролю за рахунок вбудованих в катетер датчиків, що визначають ефективність і повноцінність впливу на венозну стінку, що забезпечує точний і керований вплив, і зводить до мінімуму, можливість лікарської помилки.
Реабілітація після РЧА зазвичай займає не більше 2-х тижнів. Завдяки низькій інвазивності втручання, відновлювальний період проходить максимально комфортно та швидко.
Перші 3 дні необхідно обмежити активні фізичні та силові навантаження, при цьому ходити можна і навіть потрібно.
Через 3 дні можна поступово повертати звичні фізичні навантаження (біг, їзда на велосипеді, орбітрек), а повноцінно відновлювати силові навантаження дозволяється через 2 тижні. Категорично не рекомендується відвідувати лазні, сауни, приймати гарячі ванні протягом 3-х тижнів після операції.
Радіочастотна абляція (РЧА) – надзвичайно ефективний і безболісний, сучасний метод лікування варикозної хвороби, який, ймовірно, найкраще підходить для вас, щоб позбутись варикозу. Якщо вам щось незрозуміло, і ви хочете проконсультуватись, або якщо ви наважились і прийняли рішення позбутись варикозу методом радіочастотної абляції, просто нам зателефонуйте, або заповніть форму он-лайн для запису на консультацію або для планування проведення процедури РЧА.
У медичному центрі «Доктор вен» проводиться діагностика і комплексне лікування варикозу нижніх кінцівок. Після огляду лікар за допомогою ультразвуку вивчає стан судин і виявляє проблемні ділянки.
Флеболог складає докладний план, який гарантує ефективне лікування варикозу. Хворобу на ранній стадії легко припинити профілактичними діями. Зміна раціону, коригування способу життя – ці методи допомагають повернути пацієнтам здоров’я без операцій.
Лікування варикозного розширення вен на ногах в пізніх стадіях вимагає втручання хірургів. Наші фахівці використовують малотравматичні методи, які не залишають рубців і шрамів.
Флебектомія (мініфлебектомія)– 7000 грн
Процедура проведення ендовенозної лазерної коагуляції вен обох нижніх кінцівок– 39000грн
Процедура проведення ендовенозної лазерної коагуляції вен однієї нижньої кінцівки – 23000 грн
Закриття варикозних вен біоклеєм “VenaSeal” одна нога– 102000 грн
Закриття вен біоклеєм VenaSeal дві ноги– 131000 грн
Склеротерапія 1 анатомічна зона– 3500 грн
Склеротерапія 2 анатомічні зони– 7000 грн
Компресійна панчоха– 1500 грн
Перев’язка однієї нижньої кінцівки– 500 грн
Перев’язка обох нижнії кінцівок– 750 грн
Дуплексне сканування аорти, клубових артерій, нижньої порожистої вени– 500 грн
Дуплексне сканування артерій однієї нижньої кінцівки– 550 грн
Дуплексне сканування вен обох нижніх кінцівок– 900 грн
Дуплексне сканування вен однієї нижньої кінцівки– 500 грн
Дуплексне сканування артерій обох нижніх кінцівок– 950 грн
Дуплексне сканування судин брахіоцефальної ділянки — судин шиї– 400 грн
Комплексне УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка, судини портальної системи, нирки, наднирники, сечовий
міхур) та регіональні Л/В– 500 грн
Протокол УЗД суглоба (колінний, плечовий, ліктьовий, променево-запясний,
гомілковоступний)– 300 грн
Трансторакальна ехокардіографія + доплер серця– 450 грн
УЗД плевральних порожнин (костальні синуси)– 400 грн
УЗД ТКД (Транс краніальна доплерографія судин головного мозку – судин голови)– 400 грн
УЗД щитоподібної залози– 350 грн
Еластографія печінки– 500 грн
Стеатометрія печінки– 500 грн
Дуплексне сканування артерій обох верхніх кінцівок– 950 грн
Дуплексне сканування вен однієї верхньої кінцівки– 500 грн
Дуплексне сканування артерій однієї верхньої кінцівки– 550 грн
Дуплексне сканування вен обох верхніх кінцівок– 900 грн
Дуплексне сканування вен однієї нижньої кінцівки після операції– 400 грн
Дуплексне сканування вен обох нижніх кінцівок після операції– 700 грн
Пацієнт проводить в медичному центрі всього кілька годин, а з операційної виходить на своїх ногах!
Для того, щоб дізнатися, чи потрібно вам оперативне лікування варикозу — проконсультуйтеся у судинного хірурга (флеболога) Мокрицького О.А. Запишіться на консультацію: (067) 296-32-69, або на сайті у формі “Запишіться на прийом”.
м. Вінниця, вул. Родіона Скалецького, 13